wz

 strana 1    strana 2    strana 3 parte    strana 4 - Vaše kondolence     strana 5 - poslední rozloučení

Poslední rozloučení s tátou proběhlo 15. 8. 2016 v kostele sv. Jindřicha v Petřvaldě u Karviné ve 14h.

Vlastně se mi ten zážitek ani nechce popisovat. Někteří z rodiny mi říkali, že pohřbem se pak člověku nějakým způsobem uleví, ale já žádnou úlevu nepociťuji. Obřad byl krásný, zda se to tak dá nazvat, ale vidět tátu v rakvi byl pro mě zážitek, který se mi navždy vryje do paměti. Já i sestra jsme tátu hladily, daly jsme mu každá pět korun do kapes pro převozníka a fotku rodiny, aby nás měl při sobě, ale ten výjev a pocit, který v sobě mám už nikdy nezmizí. Je mi moc teskno a říkám si, že s tátou jsem měla trávit více času.

Chci poděkovat všem, kteří přišli uctít tátovu památku.

Jedinou útěchou mi může být víra v to, že život smrtí nekončí, že je něco více než pobere lidský mozek, něco mezi nebem a zemí.

 

Slova, která jsem sepsala, a které farář pronesl při posledním loučení...

 

Milan Polačik

Narodil se 2. září 1961 v Madunicích na Slovensku.

Po základní škole odešel do České republiky, kde se vyučil horníkem a v 17 letech začal pracovat na šachtě. Přestěhoval se se svou ženou do Petřvaldu, kde se jim v roce 1981 narodila dcera Lucie a roku 1985 dcera Petra.

Celý svůj život dbal táta na to, aby zabezpečil rodinu a zaopatřil svoje dcery.

Rád si užíval života, protože po těžké robotě v dole nikdy nevěděl, zda ještě vyfárá. Nikdy před námi nemluvil, jak těžce pracuje a snažil se nám dopřát vše, co jsme se sestrou potřebovaly.

Velmi rád jezdíval na kole dlouhé trasy, dopřával si odpočinek v lázních v Luhačovicích, procházky po přírodě a rád navštěvoval svou milovanou rodinu na Slovensku.

Když se v roce 2016 dozvěděl diagnózu své závažné nemoci, držel se velmi statečně a před rodinou nedával znát svůj strach a utrpení až do poslední chvíle.

Naopak i při velkých bolestech dbal stále na svou image a odešel z tohoto světa důstojně a s láskou, kterou zanechal v srdci svých dcer a nejbližší rodiny.

 

zpět