wz

Epsomská sůl je složena z minerálů hořčíku a síranu.

    Výzkumy prokázaly, že hořčík a síran se snadno vstřebávají přes kůži, proto jsou lázně v epsomské soli výbornou volbou, jak doplnit tyto minerály důležité pro tělo. Hořčík v těle hraje významnou roli při regulaci aktivity přes 325 enzymů, snižuje záněty, pomáhá funkci svalů a nervů a pomáhá produkovat serotonin, hormon zodpovědný za pocit pohody a štěstí. Sírany zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují migrény.

Známé léčivé účinky epsomské soli

    Koupel v epsomské soli uvolňuje nervový systém, léčí kožní problémy, utišuje bolest zad a končetin, uvolňuje svalové napětí a pomáhá tělo zbavovat škodlivých látek. Pomáhá lepšímu a klidnějšímu spánku. Prospěšná je i při srdečních problémech, snižuje nepravidelný srdeční rytmus, brání kornatění tepen, snižuje krevní sraženiny a krevní tlak. Více zde

Remineralizační koupel

    Udělala jsem si remineralizační koupel. Míchá se 75g himalájská sůl, 20g epsomská sůl a 50g jedlá soda pro zachování zásaditosti. Doba strávená v koupeli je 30 minut. Tato koupel dodá tělu přes kůži hořčík, síru, draslík a mnoho dalších látek. Praktikovat lze podle potřeby. Předávkovat se nedá, tělo si již pak více nevezme. Kůže saje tyto látky a nacucává se jimi jako houba. Koupelemi se nic zkazit nemůže a pokud chybí tělu hořčík, což dnes chybí skoro každému tak se hned budete cítit lépe. Navíc to vytáhne z těla spoustu kyselých odpadů a to rozhodně není na závadu. Více z diskuze zde

Já a moje první remineralizační koupel

    Koupel jsem si udělala v jediném dni volna po noční směně a po první denní  z druhé poloviny maratonu služeb. Napustila jsem si teplou vanu. Voda by měla mít těch 37C, ale já si odjakživa napouštím teplou vanu. Navážila jsem si soli a rozpustila ve vodě. Naložila jsem se a relaxovala 30 minut. Cítila jsem ve vaně velké teplo, zhluboka jsem dýchala a vím, že největší teplo mi šlo od noh. Asi po dvaceti minutách mi začalo kručet v břiše. Po uplynutí třiceti minut jsem se neoplachovala, doporučuje se nechat sůl na kůži a jen se jemně otřít ručníkem. Musela jsem ale dělat velmi pomalé pohyby, protože jsem se cítila strašně lehká, že snad uletím. Líce jsem měla červené a chtělo se mi více spát. Šla jsem hned do postele a po chvíli jsem dala nohy z pod peřiny ven. Až do rána jsem cítila v celém těle neskutečné teplo, hřála jsem jak kamna. A to mám od narození asi špatný krevní oběh, protože mám často ledové ruce a nohy i v létě. A nyní po koupeli mi nohy hřály jako topení až do rána, neskutečné. Navíc jsem se uprostřed noci vzbudila a musela jsem se jít podívat do koupelny, na nohy, protože jsem měla pocit, že se mi kůže rozpustí. Nevím jak bych to popsala. Stále jsem cítila velké teplo, které mi proudilo od noh do celého těla. Bála jsem se, že mám zarudlou kůži, ale nesvědila ani nepálila, prostě nezvyk z toho návalu tepla. Jo a ve vaně mi rychleji bilo srdce. Pokožka byla ale v pohodě, nebyla zarudlá nic. Naopak byla velice hebká, takže jsem spokojená zalezla zpět do postele a spala až do rána. Po druhé denní jsem si dala tuto koupel znovu, vyloženě jsem se na ní těšila. Stejné pocity, zrychlení srdečního rytmu, a teplo, které mě zalévalo postupně od noh do celého těla i v rukou jsem cítila velké teplo. Po koupeli jsem musela dělat pomalé pohyby. Spala jsem do rána jako nemluvně a tělo mě hřálo samo jako radiátor. Včera a dnes jsem měla od koupele pauzu a další si udělám zítra dopoledne. Už teď se těším, po koupeli se prospím a na noční půjdu odpočatá.

Detoxikační koupel pro ploché břicho, zmírnění otoků, vyplavení toxinů

    Tuto koupel určitě také vyzkouším, snad příští týden. Sypou se dva hrnky pouze epsomské soli. Mělo by se provádět 3x týdně. Určitě si nedávám ale plnou vanu vody. Takže se ve vaně točím jako na rožni, polovinu času na zádech a polovinu času, že si lehnu břichem do vody. Podle různých článků tuto koupel využívají hojně modelky před focením, aby jim splasklo břicho.  No musím přikoupit více soli, Koupila jsem si zatím kg, protože chci ještě vyzkoušet očistu jater. Musím si ale očistu naplánovat, pak zde o ní také napíšu.

Jinak soli si objednávám zde

30.9. 2016 pá, 9:50, aktuální váha 88,4 kg

    Konečně jsem se dneska vyspala. Váha jde dolů sice pomalu, protože kvůli náročným směnám jsem nemohla dodržet vše tak jak jsem si přála. Ale jsem ráda za každé deko. Nyní si jdu připravit šťávu z jablek, kiwi, nektarinka. Jinak se cítím spokojená a těším se, že si dnes udělám koupel. Nejdříve si ale zacvičím... Pár fotografií z dnešního rána.

 Pro větší velikost klikni na náhledy

       

    Uff, právě je 12:16h a já jsem si čistých 30 minut zacvičila. Mám magnetický běžící pás, který jsme si kdysi s tátou pořídili a stepr. Takže jsem si dala 15minut vkuse na stepru a 15min vkuse na páse, pomalý běh, ale zadýchaná jsem dobře. Teď jsi dám oddech a pak si připravím detoxikační koupel, protože jsem si včera objednala nové soli, takže budu zásobena :)

    Mám po detoxikační koupeli. Do horké vody jsem rozpustila 3šálky epsomské soli a 30minut jsem relaxovala. Cítila jsem opět teplo. Ale řekla bych, že mě více nabila remineralizační koupel. Po detoxikační jsem se naštěstí necítila unavená, bála jsem se, že bych cestou do práce usnula ve vlaku. Jelikož jsem si dělala i peeling obličeje se solí a použila hrst soli i do vlasů spolu s šamponem, měla jsem tvář strašně hebkou. Celou cestu do práce jsem cítila příjemné teplo a v práci jsem hned vypila půl litru vody najednou :) Fotka je udělaná chvíli po koupeli, pak už jsem letěla na vlak.

    1.10. 2016 jsem byla na noční směně a s mamkou jsme zvyklé si volávat. Volávala jsem si i s tátou a nyní mi to moc chybí - on i volání si. Nicméně máma už je nějaký ten pátek na šťávách. Po rozvodu si už téměř nevaří, takže tepelnou neživou stravu velice omezila. Zařadila do svých dnů čerstvé šťávy a dává si je poctivě ráno, i večer. Když je doma i odpoledne, ale mezitím i normálně běžně jí ale ne nějak moc. A včera mi mamča zrovna říkala, že to musí zaklepat na dřevo, ale přestává jí po určitých jídlech pálit žáha jako obvykle. Se žáhou má mamka dlouhodobé problémy a často ji po různých jídlech pálí. Pokud to časem šťávami zcela odezní, bude to bezvadné.Zřejmě se jí spraví a ustálí překyselení žaludku.

 

  18.1. 2017 mám za sebou už spousty koupelí ze soli a už si to bez solné lázně neumím představit. Vždy se mi po koupeli zjemní pokožka a zrychlí metabolismus. Po koupeli vypiji čistou vodu a pokud je to možné, na pár minut si lehnu. Na ramenou jsem vždy měla takové akné, které jsem nikdy ale neléčila. Po těchto solných lázních se má kůže zlepšila o 80% a vždy postihnuté místo mažu ještě zinkovou mastí.

Jaterní očista - start 2.10. 2016, váha 88,1 kg

    Na dnešní den jsem si naplánovala jaterní očistu, po maratonu směn mám pouze dva dny volna a tak to bude pokračovat do 17.10. 2016. Mám po noční směně a to mi vyhovuje, protože se mají odlehčit ledviny tím, že se nebude už konzumovat jídlo. Nejedla jsem od včera 16h, pouze pila matcha tea. Dnes po noční směně jdu spát jako vždy a vzbudím se v 11h. Je důležité dodržovat časový plán a pokyny zde  Trošku mám z té očisty obavy, nikdy jsem ji nedělala, jsem zvědavá jak to zvládnu. Budu v neděli i v pondělí sama a tyto dva dny mám volno, proto jsem si tuto kůru naplánovala.

  Jinak jsem dostala takový dotaz, zda se očista může dělat s kuchyňskou solí, kterou má běžně každý doma. Kuchyňská sůl obsahuje sodík, který škodí celému tělu. Tuto sůl bychom měli co nejvíce omezit a už vůbec ji nepít!!! Epsomská sůl má naprosto jiné složení a sodík neobsahuje

12:20 vypila jsem čerstvou šťávu z jablek asi 700ml. Má se pít jablečná šťáva, žádná jiná, protože ta obsahuje určitý druh kyseliny, která dobře rozpouští kameny,což jiné šťávy neumí. Trochu hlad mám, protože jsem nejedla nic od včerejšího podvečera cca 16h. Ale ta šťáva z jablek trochu hlad utlumila, i když cítím, že žaludek plný není. Blíží se 14h a to budu připravovat solný roztok z epsomské soli. Když jsem pročítala internet vím, že někteří na očistu jater používají glauberovu sůl, která ale není úplně vhodná, protože má jiné složení než sůl epsomská a zatěžuje ledviny. Jelikož jsem měla přes týden 3 koupele s epsomskou solí, tělo si vzalo skrz kůži doufám dost hořčíku. Kdybych si koupele nedělala a mé tělo by mělo hořčíku nedostatek, mohlo by si jí vzít ze solného roztoku, který budu pít a nemělo by to možná žádný efekt, protože jde o to, aby organismus byl hořčíkem přiotráven.

Napsala jsem ještě panu Jardovi, jak je to s tím hořčíkem a doplnění hořčíku trvá i rok, než si ho tělo z koupelí dostatečně vezme :)  V solné lázni by měl člověk vydžet min. 30 minut. Prvních 15 minut se tělo zbavuje škodlivých látek a dalších 15 minut ze solí čerpá všechny ty minerály a prospěšné látky :)

    Pan Jarda ve své diskuzi kterou vede také píše, že při první očistě nemusí z člověka vyjít žádné kamínky, pouze smetí, protože se kameny teprve posouvají, až při dalších očistách v rozmezí 14 dnů, kdy už budou kamínky posunuty, mohou se začít vylučovat. Takže od první očisty toho moc nečekám. Druhou mám naplánovanou za 10 dní, doufám, že budou kamínky dostatečně uvolněné, protože pak už jedu do lázní. Z diskuze se lze dozvědět, že některým se kamínky uvolnily již při první očistě a některým vůbec. Ještě záleží na pročištěných střevech. Lidé píší o klystýrech, ale do toho já nejdu. Snad mám střeva trochu pročištěná šťávami a také se přiznám jsem použila minulý týden projímadlo, když jsem tušila, že se do očisty dám. Klystýr opravdu NE. Na vyplavení toxinů, by měla postačit voda cca až litr a půl. Snad to půjde. Jinak diskuze na dané téma je zde.

14:00  připravila jsem si svůj slaný roztok. Do litrové odměrky jsem nalila 720ml teplé vody, ve které jsem rozpustila 60g epsomské soli a rozmíchala. Dala do ledničky a po půl hodině opět zamíchám. Nyní piji pouze čistou neperlivou vodu až do 18h. Panu Jardovi jsem na diskuzi napsala i soukromou zprávu, uvidím , zda odepíše. Pana Jardy jsem se ptala, zda je nutný ten klystýr a pan Jarda mi odepsal, že klystýr nutný není, nutné je vyvolat průjem , který vyvolá ta epsomka...hurááá. Jinak mám trochu hlad. Nejedla jsem od včera :) No co, prospěje mi to. Jen mám obavy, zda nemám zlenivělé tlusté střevo a zda v něm nejsou nějaké nánosy a parazité, určitě by byl časem vhodný průplach střev od školeného lékaře, více zde

18:00 už v 17:30 jsem přestala pít vodu. Nyní jsem do sebe najednou obrátila první várku epsomského roztoku  180 ml. Prostě jsem nad tím nepřemýšlela a kopla jsem to do sebe všechno. Jako jo, je to hořké, ale ani jsem se z toho nezatřepala. Hrozné mi to vůbec nepřišlo. Do rána už nesmím pít vodu, ale to je o.k. protože jsem se napila víc, než bývám zvyklá a necítím žízeň.

20:00 kopla jsem do sebe druhou dávku roztoku opět 180 ml. Mají se dostavit projímavé účinky. Tak uvidíme. Myslím si, že já mám střevo trochu ochablé, možná se projímavého účinku dočkám později ráno. Nu je 20:30 a jemně se mi něco děje v hlavě. Netočí se mi, ale nevím jak to definovat, nebolí, ale takový slaboučký moták. Táhne mě to jít si lehnout tak půjdu. Zřejmě začíná přiotravení hořčíkem.Prostě se ve mě začíná něco dít. Pan Jarda píše, že se můžeme cítit slabí až někdo možná nemocný, ale je to důkaz toho, že se začíná roztahovat žlučovod... 21:15 Tak jsem chvíli ležela a z hlavy mi slabý tlak přecházel do zubů a pak jsem to cítila v celém těle a před 5min. jsem byla poprvé na wc. Tak mé střevo na tom nebude zase tak blbě... Jdu na šťávu. Jinak jsem četla, že ten kdo si rozmíchá glauberovu sůl, ta v těle na sebe váže těžké kovy, znečištění atd. tak snad má stejné účinky i ta epsomka.

21:30 vymačkala jsem si 180 ml šťávy z grepu. Podle pokynu jsem nalila tuto šťávu do svého shakeru a přilila jsem 120 ml panenského, olivového oleje, který mi zbyl po tátovi. Uzavřela jsem víčko a třásla tak, až jsem měla pocit, že obě tekutiny se spojily v jednu emulzi.

     

22:00 tuto emulzi vypiji ve stoje a půjdu si hned lehnout s nahřátou pet lahví podle pokynů. Zbytek napíšu zítřejší den, protože nyní už vypínám PC. Tak zítra..

Emulzi jsem vypila najednou u postele, abych si hned lehla a nenarušila tak celý proces. Převládala chuť grepu i když jemný povlak po oleji na jazyku nějakou dobu zůstal. Neměla jsem s vypitím emulze žádné problémy, ani mě olej nekopal v žaludku, jak píše hrstka lidí v diskuzi. Ležela jsem tedy na pravém boku, pravou nohu v koleni pokrčenou k játře a levou nohu volně. PET láhev s horkou vodou jsem si dala pod pravé žebro. Doporučuje se absolutně nehýbat 20 min. Já vydržela bez pohybu téměř hodinu. Pak jsem si skrčila i levou nohu a chtěla usnout. Radost mi udělala moje střeva, která na tom nejsou tak zle jak jsem si myslela, neboť ve 23:30 jsem byla dvakrát na wc, ale zatím bez kamínků, jen mírné nečistoty, na diskuzi tomu říkají bahýnko. Po té jsem spala až do rána. Budík jsem měla na šestou hodinu ranní.

6:00 patnáct minut před šestou hodinou jsem šla opět v pohodě na wc. Kamínky se poznají tak, že neklesnou ke dnu, ale plavou na povrchu. Měla jsem tam zcela mini kamínečky a teprve 4 z nich stály za přecedění sítkem. Jsou sice velice malinkaté cca 1mm, ale jsou :) Mnoho fotek, které se v diskuzi nacházejí obsahují velké kamínky. Možná je to tím, že já nepiji kávu, nikdy jsem nepila - nemám ke kávě vztah, nepiji alkohol, protože mi nechutná a poslední dobou moc nejím vařená jídla, protože Tomáš chodí přes týden na obědy v práci a já sobě téměř nevařím - jen o víkendu. Nevím, zda to všechno má nějaký vliv na zanesená játra , možná ano. Ano poslední rok a půl jsem se stravovala špatně. Jsem zvědavá na další očistu za 10 dní. Nyní mám v sobě předposlední dávku solného roztoku. Pokud by někoho zajímaly moje zatím čtyři malinké kamínky klik zde

8:00 vypila jsem poslední dávku solného roztoku. Za půl hodiny vypiji větší množství čisté vody pro lepší vyplavení kamínků a toxinů z tlustého střeva a má kůra bude u konce. Už se těším až ve 12h si uvařím rýži a dám si ji s banánem. Do té doby ještě jíst nemohu.

8:30 napila jsem se hodně vody cca litr a opět šla na wc...chodím často. Tentokrát ze mě vyšlo více malinkých kamínků a jeden byl celkem větší na moje poměry, má zhruba 3 mm. Cítím se dobře, protože jsem udělala něco dobrého pro své tělo. Těším se na další očistu.

10:00 si připravím šťávu z jablka a hroznového vína

12:00 těším se konečně na jídlo, doporučuje se rýže s banánem. Fakt se těším.

A nyní jdu relaxovat, udělám si koupel a budu spokojeně odpočívat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vsevjednom.cz

zpět na webové stránky