wz

 

  Letošní rok jsme se opět rozhodli navštívit Priessnitzovy lázně v Jeseníku. Přijeli jsme zde potřetí, protože jsme si tyto lázně ohraničené krásnou přírodou a horami velmi oblíbili. Pokoj jsme si zaplatili standart suite ve třetím patře. S ubytováním jsme byli opět velmi spokojení, pokoj byl velmi prostorný s obrovskou terasou a výhledem přímo na hory. V rámci fyzičky jsme se rozhodli s Tomášem nepoužívat výtah a chodili jsme do třetího patra po schodech. A jelikož jsme měli spousty procedur a výletů, byla to pro nás další terapie, kterou jsme nazvali schodová. Schody jsme za těch 7 dní vyšli snad stopadesátkrát osmkrát :) Nohy jsem cítila jak nějaký profi fotbalista po šíleném tréninku.

Místnost se skládala z dlouhé chodby, WC s koupelnou, velký obývací pokoj, rozsáhlá terasa, prostorná ložnice. V místnostech byl velmi příjemný koberec, dalo se chodit boso. Uklízelo se každý den.

Vybavení pokoje, pro větší formát klikni na náhledy fotek

               

           

               

          

  Procedur si plánujeme vždy hodně a ani letos tomu nebylo jinak. Já měla za šest dní 16 procedur včetně sauny a Tomáš 12 procedur. Od své pojišťovny jsem dostala 10 procent dolů na každou proceduru a zaměstnavatel uhradil polovinu pobytu. Ještě jsem si v sobotu přidala energetickou masáž hlavy, a masáž zad a šíje.

  Koupele

  Koupele miluju. Voda ve vaně je příjemná, personál se ptá, zda není třeba připustit teplejší vodu. Já mám ráda teplé koupele, takže má odpověď vždy zněla ano. I když některé koupele byly klidové na relax, na mé přání mi personál pustil bubliny. Měla jsem koupel švestkovou, která příjemně provoněla celé mé tělo, také rašelinovou, s příměsi soli z mrtvého moře, jodobromovou.

  Hydromasážní vana

  Tuto masážní vanu jsem si naplánovala dvakrát a stála za to. Tělo masíroval proud a tlak vody vycházející z různých úhlů vany. Proud místy sílil a ubýval, stejně jako tlak. Trysky se střídaly od plosky nohou, po kolena, stehna, bříško boky a nejsilnější proudy masírovaly také záda. Celou tuto uvolňující atmosféru doplňovala led světla umístěna ve vaně, která se pomalu měnila. Já ale měla povětšinou zavřené oči a celou tuto masáž tryskami si náramně užívala.

Pro větší formát klikni na náhledy fotek

           

 

  Masáže

  prostě miluju. Taky jsem si jich dala nejvíc :) Není nad to se pořádně uvolnit, nemyslet na nic a užívat si pocity, které masáž přináší. Celkové uvolnění ztuhlých svalů, prohřátí a prokrvení pokožky je něco úžasného.

  Masáž částečná

  měla jsem sice masáž částečnou, ale paní masérka se zaměřila nejen na záda ale i nohy. Poznala, že mám sedavé zaměstnání a velmi mi masírovala šíji, celou páteř, nohy. Ani se mi nechtělo končit :)

  Masáž lávovými kameny

  tuto masáž jsem si dala poprvé a byla jsem zvědavá jaká bude. Paní masérka opět velmi příjemná a protože jí netlačil čas, provedla masáž celkovou za cenu částečné. Nejprve mi tělo masírovala olejem, zatímco se kameny nahřívaly. Olej byl také zahřátý a cítila jsem po těle úžasné teplo. Pak mě lehce zabalila do prostěradla a dávala na mě kameny, které příjemně hřály. Když jsem si zvykla přes prostěradlo na jejich teplotu, začaly se kameny pokládat na kůži a také jsem si vzala kámen do rukou, který mě hřál. Kameny po oleji klouzaly, takže se lehce kamenem masírovalo celé tělo. Velmi příjemné, příště zvolím určitě znovu.

  Masáž medová

  tato masáž se stala mou oblíbenou a bez ní si to už neumím představit. Jedná se o velmi detoxikační kůru. Zahřátý med se rozetře po zádech od krku až po zadek. Masáží se med zpracovává až se stává takovým lepkavým a pohyby začínají příjemně trhat. Není to bolestivé a tato technika tahá z kůže toxiny. Ihned se rozpozná silný kuřák nebo nemocný člověk, protože med zašedne. Já měla med krásně bílý, paní masérka mi ho na konci procedury ukázala a ani smítko. Po této masáži je silnější žízeň, paní mi doporučila se napít hodně vody, aby toxiny z těla odešly močí. Tuto masáž si chci najít i v Ostravě, už jsem hledala na internetu a chci si zajít. S paní masérkou jsme si navíc velmi sedly a hodně jsme se nasmály.

Pro větší formát klikni na náhledy fotek

   

 

  Energetická masáž hlavy

  tuto masáž mi doporučila paní masérka, která mi prováděla masáž lávovými kameny a jsem ráda, že jsem na této masáži byla. Lehla jsem si na záda, zavřela oči a na nic nemyslela. Masíruje se lymfa nad oblastí prsou, pokračuje se masírovaní bodů na krku, bradě, kolem nosu, čelo, pak se tak zvláštně masíruje hlava od spánků po vlasy. Po doteku určitých bodů na spánku jsem upadala do stavu usínání. Teď už si nepamatuji zda to byl bod na levé nebo pravé straně, ale po doteku tohoto bodu jsem cítila jak usínám, ale zároveň jsem si toho byla vědoma. Zvláštní stav. Po opuštění tohoto bodu jsem se opět probírala, opakovalo se to několikrát. Paní mi na konci masáže řekla, že měli případy kdy lidé silně usnuli a zvláště jednoho pána nemohli probudit :)

  Aroma masáž

  jsem si ještě přikoupila na sobotu večer. Paní masérka opět poznala, že mám sedavé zaměstnání a zaměřila se na šíji a celou páteř. Zároveň jsem si vybrala švestkový olejíček, který krásně voněl. Masáž byla velmi uklidňující a příjemná. Také se paní zaměřila na oblasti kolem lopatek.

  Lymfodrenáž ruční celková

  Manuální lymfodrenáž  je speciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží- tzv. povrchový mízní systém (v končetinách transportuje 80% lymfy). Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému. více zde

 Lymfodrenáž  ruční jsem si poprvé nechala provést v lázních 2014 a byla jsem velmi spokojená, protože jsem pak doslova byla jako čertík z krabičky, plná energie. Prováděl ji pan Hanzlík a určitě se na ní ještě chystám v Ostravě, chtěla bych chodit alespoň jednou za měsíc na ruční celkovou.

  Kraniosakrální terapie

  popis této terapie jsem si nechala až nakonec. Terapie se v těchto lázních začala provádět od roku 2015 a já si ji letos náhodně vybrala a neměla jsem představu o co jde. Přivítala mě žena středního věku, velmi příjemná a bylo vidět, že je v této oblasti i zkušená. Jednalo se přímo o ředitelku procedur. Dala mi krátký proslov, co tato terapie znamená. Nijak mi nenaznačila jak působí na lidi, to jsem poznala po chvíli sama. S sebou jsem si měla vzít lehké oblečení, které na těle netlačí. Měla jsem tepláky a volné triko. Položila jsem se na záda, zavřela oči a měla jsem se zcela uvolnit a na nic nemyslet. V pozadí hrála tiše meditační hudba, do které jsem se měla ponořit. Paní začala provádět speciální techniku hmatu rukou na určité body po těle. Nevěřila bych, že se navodí takový zvláštní stav mysli. Upadala jsem do zvláštního polospánku a má mysl měla najednou svůj svět. V mysli jsem vídala pouze vrcholky stromů, jehličnatých i listnatých, celé lesy a oblohu. V jednu chvíli jsem viděla holé úzké větve s pár listy, které byly černé. Pak jsem se znova ocitla při vědomí a byla zpátky v místnosti a pak zase má mysl odcházela a v tom jsem uviděla bílé lůžko, na kterém ležela žena s černými vlasy a měla krunýř, který jí svíral hrdlo a přes to všechno ta žena vykřikla, pak jsem uviděla oblohu a cítila  přítomnost táty. Měla jsem slzy v očích, myslela jsem, že se naplno rozbrečím, ale zadržela jsem to. Tato terapie trvala téměř dvě hodiny. Na konci se mě paní zeptala, co  jsem vnímala. Vůbec jsem totiž netušila, že má mysl, bude mít takové výjevy. Vše jsem popsala i to, že jsem nedávno pochovala tátu a jak moc mě to ochromilo. Paní mi řekla, že ta žena na lůžku jsem byla já. Většinou lidé vidí sami sebe. Také mi prozradila, že někteří během terapie začnou brečet, nebo se smát, vidí vodu, nebo kruhy apod.  Je to uvolnění mysli a odstranění různých psychických bloků a bolestí. Určitě jsem na této terapii nebyla naposled a vyhledám ji í v okolí bydliště. Tato terapie mě opravdu dostala jak se říká na lopatky a doteď jsem z ní paf.

Pro originál velikost klikni na náhled

 

  Saunův svět

  nemohli jsme si nechat ujít ani saunův svět. Nejraději máme parní saunu, ale byli jsme také v aroma. Když se uvolnila velká vířivka, hupsli jsme s Tomem do ní a nechali se masírovat bublinami, a tryskami. Poslední půl hodinku byla vířivka naše. Saunu jsme si pokaždé dali dvakrát za týden.

Tuto kamennou cestičku jsme si párkrát prošli tam a zpět. Voda je extra ledová a nohy doslova řeže :) Druhá fotka je odpočívárna.

Pro větší velikost klikni na náhled

   

 

  Snídaně a večeře

  vaří se velice chutně. Každý den se jídlo měnilo. Podává se v této krásné restauraci, která je součástí lázeňského domu. Personál je opět velice milý, vstřícný, ochotný.

Pro větší velikost klikni na náhled

 

  Okolí lázeňského domu

  měli jsme krásné počasí, od středy nám svítilo slunce a byl nádherný výhled na hory. Navštívit se dá krásný balneopark, restaurace Sofie proslulá zákusky z domácí výroby. Sportovci uvítají tzv. okruh bláznů, kde je běžecká trasa na 1200 m. I my s Tomášem chodívali po ránu běhat. Letos jsme to sice nestihli, ale v roce 2014 jsme chodívali i do solné jeskyně, která je v blízkosti lázeňského domu. Nabízí se i mnoho cyklostezek, výlet do Rejvízu - mechového jezírka, které jsme navštívili v roce 2014. V Rejvízu je také proslulá restaurace se židlemi, které jsou vyřezány podle štamgastů. Je tam i eko-farma se zvířectvem, domácím chlebem a sýry.

  Krásná je i procházka do Lesního baru, ve kterém jsme už byli potřetí. Strmé stoupání do kopce až pohádkovým lesem stojí určitě zato. Nahoře vás přivítá dřevěná chaloupka, která působí až pohádkově, už z dálky jde vidět kouř z komína. Plamen v krbu hoří a vy se můžete sami občerstvit a vhodit do kasičky mince.

Fotky - Rejvíz, mechové jezírko, restaurace s řezanými židlemi, lesní bar zde

Fotky - proslulé kameny na kopci, noční město zde

 

  Hotel, podzimní okolí, hory

  Pro větší velikost klikni na náhledy fotografií

  v hotelu

     

  na terase

  

  ve třetím patře jsem já na naší terase.. Vláček byl v provozu

               

       

       

  Pohled na hory byl překrásný

        

        

        

  

   blízké okolí

        

  v kavárně Sofia

  

   cesta k Lesnímu baru,  Lesní bar

strmé stoupání do kopce byla opět skvělá terapie na nohy :)

        

        

        

           

           

  měli jsme štěstí na domácí trubičky, byly křehoučké, čerstvé

        

  opekli jsme si i klobásku...

     

     

  Celý pobyt jsme si náramně užili tak jako i ty předešlé a určitě se zde budeme i nadále vracet.

 

zpět na webové stránky

 

Vsevjednom.cz