wz

Měním svůj pohled na život

  Když mi táta oznámil, že má rakovinu plic, netušila jsem nic o malobuněčném karcinomu, ani jak rychlý spád bude jeho nemoc mít a jak málo času nám ještě společně zbývá. Během tátovy diagnózy jsem pročítala spousty článků o jeho nemoci a dívala se na semináře z videí. Začala jsem získávat informace, které mi do té doby unikaly, nebo jsem se o ně ani nezajímala. Smrt byla pro mě vzdálená, nějak se mě netýkala, ani mých blízkých. Ano, zemřela mi před sedmi lety má milovaná babička ve věku 63 let. Ale tak nějak jsem to brala, že to patří k životu. Ovšem když mi umíral táta, bylo to naprosto něco jiného, vždyť je mu teprve 54 let, nebylo to tak dávno, co jsme ve velkém slavili tátovu padesátku a teď už tady nebude? Myslím, že sám táta nepobíral to, co se s ním začalo dít, bylo to tak rychlé a náhlé. Užíval si života a to on opravdu uměl a pak ze dne na den tlustá čára a stav se mu horšil ze dne na den a později z hodiny na hodinu. Nikdy jeho ztrátu nepřijmu, nikdy se s tím opravdu nevyrovnám. O tátově nemoci zde

  Velmi mi otevřel oči blog Michala Sharka a nějak jsem se v jeho článcích viděla. Také prožíval to co já, když mu onemocněl táta a za nějakou dobu i  máma a měla také malobuněčný karcinom. I jeho pohled na svět se změnil, jako ten můj. Vždy jsem se zajímala o posmrtný život, ne, že bych tomu nějak propadala, ale když se naskytl článek o reinkarnaci nebo životu po smrti, jaké to může být a že je něco mezi nebem a zemí, neodolala jsem a začetla se. Jako dítě jsem měla často sny o čarodějnicích, zjevovaly se mi ve snech a slyšela jsem jejich skřeky i když jsem otevřela oči. Pak v určitém období základní školy mé sny ustaly. Během života jsem zjišťovala, že mi vadí oheň v tom smyslu, že bych nechtěla uhořet. Když jsem viděla v televizi nějaké dopravní nehody i letecké, kde uhořeli lidi, ta představa pro mě byla děsivá. Tím více jsem táhla k myšlence, že jeden z minulých životů měl něco do činění s ohněm. Zajímavých článků u Michala naleznete spousty a co je na nich tak zvláštního? Právě to, že si to vše zažil, že si na určitá místa zajel a vše píše z vlastní zkušenosti!

    Měním svůj pohled na život. Z pohledu zdraví. Jo, nikdy jsem zdraví neřešila, měla jsem pocit, že tělo funguje tak nějak samo od sebe, jasně, bylo nám od dětského věku vštěpováno, že bychom měli jíst ovoce a zeleninu, protože vitamíny prospívají našemu tělu. Ale jedním uchem tam, druhým ven, vůbec jsem jako dítě, ani v pubertě ani později moc zdraví neřešila. Proč taky? Vždy jsem bývala zdravá, i chřipky a nachlazení se mi nějak vyhýbaly...měla jsem jiné příjemné starosti ve svém životě :) Člověk určitému pohledu v životě musí tzv. dozrát, nebo mu musí něco velkého otevřít oči. Bohužel v mém případě mi otevřela oči smrt mého milovaného táty. Zjišťovala jsem stále více, že imunitní systém je nejdůležitější pohon našeho těla. A pokud tělu nedodáváme správné živiny, vitamíny, může se nám to hodně vymstít různými chorobami nejen ve stáří. Táta bohužel na svůj imunitní systém nikdy nehleděl, možná tak jako spousta z nás. Kouřil v raném věku, alkohol si neodepíral, měl rád vyuzené klobásky, maso, sice sportoval, ale také do sebe lil mnoho kávy, ale to hlavní, které vše podtrhlo v jeho neprospěch byla šachta, v které dělal téměř 15 let. To zřejmě nemohlo dopadnout dobře, z čeho měl tátův imunitní systém čerpat živiny k boji proti nemoci?

    Já jsem si vždy hlídala svou váhu a myslím jsem byla jak se říká dobrá kost :) Z pohledu vlastního i okolí. Ano, sportovala jsem a nejedla příliš často a tučně. Ale jednou se to začalo měnit a to na podzim roku 2013. S Tomem jsme se začali zajímat o nové bydlení. Hledali jsme si vhodný byteček, a v roce 2014 jsme se stěhovali, rekonstruovali. Fotky z rekonstrukce zde, nové hotové bydlení zde

    No a já jsem vyvařovala dělníkům a papkala jsem s nimi, cokoliv, kdykoliv, v kteroukoliv hodinu a vše jsem zapíjela velmi zdravou coca-colou, A tak to šlo i další rok 2015. Nu a za dva roky vlivem nezdravé stravy, žádného sportu jsem hezky nakynula. To víte, že mi to vadilo a vadí, ale okolí bylo celkem vstřícné, pohledy někdy byly na mé tělo šokující, vždyť z krásné holčiny byl najednou parní válec, ale co, stále mě měli všichni rádi a stále jsem se líbila a já to neřešila, fajn, mám asi 20kg navíc, ale že by mě to nějak významně žralo jako kdysi, kdy jsem řešila každé deko? Ne, nějak mi to bylo jedno, nevím proč. Žila jsem bytem, dělali jsme si to s Tomem doma krásné, vše mi dělalo radost a na podzim jsme vždy vyrazili do lázní. Pak ale přišel telefonát mého táty, který vše změnil. Byl to takový šok, že jako první jsem přestala kouřit. Nekouřila jsem nějak moc, navíc jsem nikdy kouř nešlukovala přímo do plic, jak kuřáci dělávají, proto jsem ani nebyla pořádně závislá a vydržela jsem bez cigaret i dva týdny, pak bylo období, kdy jsem si zapálila každý den, prostě moje blbost. Kouřila jsem nárazově, ne pravidelně, ale kouřila. Od diagnózy svého táty jsem přestala. Cigarety se mi naprosto zhnusily. Už si neumím představit, že bych si koupila krabičku a pozastavuji se nad tím, jak jsem byla hloupá, že jsem kdy vůbec začala! Škoda, že stejný vliv to nemá na moji mladší sestru, která je bohužel silný kuřák a ani smrt otce ji nepřesvědčila, aby přestala.

    S tátou jsme si plánovali, že si koupíme odšťavňovač a posilníme svůj imunitní systém, aby měl táta sílu s rakovinou bojovat. A já se zbavila škodlivin, které jsem si v sobě roky nastřádala. Bohužel tátova nemoc, byla už v posledním stádiu, kdy to šlo tak rychle, že jsme byli rádi za to, že můžeme být ještě spolu a rozloučit se. Šťávy by bohužel nedokázaly tak rychle jeho imunitu uzdravit. Po smrti táty a po truchlení jsem si odšťavňovač koupila. Vybrala jsem si šnekový a přečetla jsem si pár zajímavých informací:

Zdraví a čerstvé šťávy aneb proč odšťavňovat?

Tělo si vezme ze šťáv 4x více vitamínů a vstřebá je do 15 minut

Jíst ovoce a zeleninu vcelku je samozřejmě přínosné, ale pokud zařadíte do svého jídelníčku také čerstvé šťávy, brzy na sobě pocítíte úžasné změny. Šťáva je totiž nejlépe stravitelnou podobou vitamínů, jakou do sebe můžete dostat.

Je to proto, že při odšťavňování se od šťávy oddělí nerozpustná vláknina, která brzdí a omezuje vstřebávání vitamínů. A proto si tělo dokáže vzít ze šťávy až 4x více vitamínů, než když sníte ovoce a zeleninu v celku – jinými slovy ze šťávy získáte až 68 % vitamínů, zatímco z celých plodů jen 17 %.

Vstřebávání zároveň proběhne velmi rychle. Toho se dá využít, pokud například potřebujete zahnat počínající nachlazení. Místo obvyklých prostředků v podobě léků vypijete pár sklenic šťávy a váš imunitní systém zabojuje proti bacilům už za 15 minut.

Sklenice pomerančového džusu je zas skvělým nakopnutím do nového pracovního dne a probudí vás víc než káva nebo energy drink. / Energy jsem se naučila bohužel pít při náročných denních, ale skončila jsem s tím /

Nemusíte se ale bát, že byste přišli o všechnu prospěšnou vlákninu – ve šťávě totiž zůstane její rozpustná forma, která má také pozitivní vliv na zdraví, ale na rozdíl od nerozpustné vstřebávání vitamínů neomezuje.

Dokonce je studiemi dokázáno, že se člověku snáze hubne, pokud do jídelníčku přidá víc potravin s obsahem rozpustné vlákniny. S pravidelným pitím šťáv si proto můžete po čase všimnout, že jste štíhlejší, aniž byste se o to nějak zvlášť snažili.

zdroj a více info zde

 

Úterý 13.9. 2016

    Dnes jsem začala se změnou jídelníčku. Chci co nejvíce nahradit jídlo šťávami a restarovat svůj imunitní systém a snížit zakyselení žaludku. Nemám žádné problémy se žaludkem ani jsem nikdy nepocítila pálení žáhy, ale myslím si, že za poslední dva roky a půl mé nezdravé stravy se muselo mé PH určitě zhoršit. Táta taky téměř nestonal, navíc jeho obvodní lékař byl velmi překvapený, když táta zemřel, protože dlouhé roky neměl žádnou nemoc, ani nebyl na nemocenské, prostě nic. Takže to, že mi nic není a bývám zdravá, neznamená, že jeden den mě to nemůže seknout stejně jako tátu. Chci svou imunitu nastartovat vitamíny, živinami a také podpořit hubnutí. Budu zde připisovat jak se mi daří, jak se cítím a jak pokračuji. Vlastně takový můj internetový deník.

    Dnes ráno jsem si odšťavnila dva větší jablka, čtyři kiwi a do šťávy zamíchala lžíci chia semínek. Jablka jsem neloupala, právě že ve slupkách je nejvíce vitamínů, jen jsem zbavila plody jádřinců. Kiwi jsem slupky zbavila. Šťávu jsem pila pomalu cca 10minut. Vychutnávala jsem si chuť, konzistenci a hlavně po vypití této šťávy se cítím plná, že se do mě nevleze ani rohlík. Bílé pečivo chci nyní úplně stopit. Na odpoledne si připravím šťávu ze zeleniny, a fotku a pocity zde znova přidám. Momentálně se cítím stále sytá a to jsem pila šťávu před hodinou a půl. Nyní je 10:07h. Jinak se držím pravidla, že ráno šťávu z ovoce a odpoledne a večer pouze zelenina.

Moje ranní šťáva na lačný žaludek v podobě 2 ks červené jablko, 4ks kiwi, lžíce chia semínka

    Je 12:25h a jdu si udělat šťávu ze zeleniny. Před půlhodinou jsem si zaběhala na běžícím páse. Také se chystám na poštu a cestou zpět nepojedu výtahem, ale vyšlapu si schody do pátého patra. Zítra mě čeká 12cti hodinová směna a hned dvě po sobě. Z domu vyjíždím už velmi brzy ráno. Vstávám v 3:40h, jelikož dojíždím do jiného města. Škoda, že nemám odšťavňovač v práci, ale zkusím si ráno něco odšťavnit, doufám, že to stihnu, a přes den budu jíst v práci čerstvou zeleninu, kterou si doma večer připravím. Jako celodenní nápoj si udělám matcha tea a doufám, že tak nějak mi to půjde. Ale o tom  zítra večer, až se vrátím z práce. Bude to kolem 20h, takže celý den mám velmi náročný. Mnohem raději mám noční směny. Tak, nyní si jdu udělat zeleninovou šťávu...

    Odšťavnila jsem si malou půlku bílého zelí a 8ks paprik, které mám ze zahrady. Byla jsem zvědavá, jak šťáva bude chutnat, protože zeleninu jsem nikdy nejedla jinak než za syrova, nebo vařenou, pečenou, grilovanou... ale šťávu z ní? No a byla jsem velmi překvapena, protože to velmi vonělo takovou čerstvostí a nechutnalo to vůbec špatně, řekla bych, taková jemná, přírodní, čerstvá chuť. Není to sice má oblíbená coca-cola, ale za to je to zdravější. Škoda, že dobré pamlsky jsou tak nezdravé :) a jak se cítím? Hlad vůbec nemám. Zeleninu jsem si odstředila jen proto, že bylo čas oběda, jinak jsem se cítila ještě sytá z rána. Jiný pokrm než šťávy a hrst vlašských ořechů jsem dnes neměla. Zatím. Je 20:55h a já se chystám jít spát, na večer jsem si už šťávu žádnou nelisovala, protože necítím hlad. Nic jiného jsem dnes nejedla. Vlastně jo, plátek jeden loveckého sýru, ale to jen proto, že  jsem ho nechtěla vyhodit. Nový už nekoupím.

Pátek 16.9. 2016, 7:14h

Aktuální váha k dnešnímu ránu 89,8 kg

Včera jsem měla druhou denní. Ráno jsem vstala o 15 min. dříve a to ve 3:30h, udělala jsem si šťávu ze tří pomerančů a vypila ji.

 Přístroj jsem stihla umýt. Odšťavnění a mytí a vypití mi zabralo něco málo přes 10min. Takže jsem vše stihla. Oba dny v práci během dne jsem pila nápoj z Matcha tea. Je to převařená voda na 60C a zaliju jí zelený čaj do litrového shakeru, měla jsem tak nápoj na celý den. Jen  nečekaně přijela do práce kolegyně, které se žení syn a každý obdržel 3 svatební koláče a kousek domácího zákusku. Snědla jsem čtvrtinku zákusku a jeden koláček, zbytek jsem dala sníst kolegyňce, po zbytek dne jsem už nejedla, jen pila čaj, nebo čistou vodu. Po prácí oba dny jsem nepoužila výtah a vyšla jsem si s chody do pátého patra.

    Založila jsem si složku, z internetu jsem si opsala, kterou zeleninu a ovoce v jaké kombinaci odšťavňovat - čerpám zde  Strhla jsem s sebou i mamku, založila jsem jí také složku a dnes si přeje objednat také šnekový odšťavňovač a šťávy zařadí do svého jídelníčku jako hlavní složku. Neboť i  mamce otevřel náhlý odchod táty oči. Řekla mi, nač jí budou peníze na účtu jako tátovi, když by tu už nemusela brzo být. Mamka má také 54 let, letos v listopadu oslaví 55té narozeniny. Začít se šťávami není nikdy pozdě, naopak jsem ráda, že jsem tomu během svého života dozrála. Možná, kdyby táta žil, nikdy by mě to ani nenapadlo, objednat si odšťavňovač a změnit svou stravu.

    Momentálně si jdu odšťavnit zbylé dva pomeranče a mrkev ze zahrádky.

 Karotková šťáva se může v každém rozumném množství pít neomezeně - od půl litru až po dva litry denně i více - podle založení každého jednotlivého člověka.

 Přispívá k normalizaci všech tělesných funkci. Je nejlepším zdrojem vitaminu A, který může tělo rychle přijmout.

Bohatě obsahuje také vitaminy B, C, D a K. Povzbuzuje chuť k jídlu a napomáhá trávení. Více o šťávě z karotky zde

    Za pár minut vyrazím na noční směnu. Kolem 13h jsem si ovšem udělala šťávu asi z deseti středních až menších rajčat ze zahrádky. Netušila jsem, že šťáva bude chutnat tak bezvadně, velmi příjemně mne překvapila a chutnala mi, už se těším na další. I když uvidíme, jaká rajčata najdu v obchodě a zda chuť bude tak úžasná jako ze zahrádky.

Rajčatová šťáva

Vzhledem ke koncentraci rajčat v této šťávě je nadmíru prospěšná pro vaše zdraví. Jedna sklenice rajčatové šťávy denně může silně posílit váš metabolismus. Rajčatová šťáva má nízký obsah kalorií a je plná minerálních látek a vitamínů. Z vitamínů je to vitamin A, B1, B2, B6, C, E a K, z minerálních látek především draslík, železo, zinek, také obsahuje kyselinu listovou, vlákninu a lykopen.

Zázračný lykopen

Lykopen, karotenoidní barvivo, je velice účinným antioxidantem, tudíž pomáhá vašemu tělu zbavovat se škodlivých volných radikálů a zabraňuje rakovinnému bujení. Díky tomu konzumací rajčat a rajčatové šťávy předcházíte rakovině prostaty a rakovině tlustého střeva, která trápí obyvatele České republiky velice často. Lykopen se do těla vstřebává pouze s tukem. Proto je důležité rajčata pokapávat rostlinným olejem, nejlépe olivovým. Z tohoto důvodu doporučujeme přidávat do salátů s rajčaty trošku oleje.

Jedna sklenka denně

Podle vědců z Tchajwanu, kteří se zaměřili na prozkoumání účinků rajčatové šťávy, se rajčatová šťáva stala skvělým pomocníkem při hubnutí. Ženy v různém věku konzumovaly sklenici rajčatové šťávy denně po dobu dvou měsíců, aniž by změnily stravovací návyky. Zrychlil se jejich metabolismus, zhubly okolo 2 centimetrů v pase a došlo k výraznému úbytku hladiny špatného cholesterolu v krvi.

Zdravotní výhody rajčat

Rajčata jsou u nás hojně konzumovaná a velice oblíbená. Vybírejte si vždy pouze kvalitní rajčata, jelikož vám přináší mnoho zdravotních výhod. Kromě toho, že pozitivně ovlivňují činnost ledvin, pomáhají z těla vylučovat přebytečnou vodu, čistí krev a odkyselují organismus, jsou i ideálním detoxikačním prostředkem. Pití rajčatové šťávy prospívá vlasům, nehtům a pleti.

zdroj internet

 

Středa 21.9. 2016, 18:36 h

    Trošku jsem přes víkend ulítla, protože jsem na přání vařila svíčkovou a dala si taky porci na dva dny. Ale po dvou dnech jsem opět naběhla na šťávy. Když jsem byla nakoupit a viděla jsem ve svém vozíku ovoce a zeleninu ve větší míře, říkala jsem si, že jsem snad tak zdravě ještě nikdy nenakupovala :)

Jedno ráno jsem si odšťavnila hroznové víno s jedním citronem, šťáva byla velice sladká, ale báječně chutná.

 A jaké mají hrozny zdravotní účinky?

  • bojují s rakovinotvornými látkami

  • podporují správnou činnost srdce

  • snižují krevní tlak

  • posilují zdraví tlustého střeva

  • chrání zrak

  • podporují mozkovou činnost

  • pomáhají předcházet onemocněním prostaty

 

    No a dnes místo večeře jsem si odšťavnila 250g červené řepy s karotkou. Účinky této šťávy naleznete již na jmenovaném webu zde. Jelikož mi ale červená řepa nikdy nechutnala, protože mi připomínala zatuchlou chuť, netěšila jsem se na její šťávu. Musím ale říci, že pokud jsem někdy jedla červenou řepu tak tu zavařenou ve sklenici, ať už z obchodu, nebo když jsem dostala domácí. Vždy mi to připomínalo takovou zatuchlinu, proto jsem se řepě vyhýbala. Až do nynějška. Když jsem si řepu s karotkou připravila jako šťávu, myslela jsem si, že budu se sebou bojovat, abych sklenici 400ml vůbec vypila. Byla jsem velmi překvapená připravenou šťávou. Byla naprosto odlišná, než jak jsem řepu znala ze zavařených sklenic nebo v restauracích, když jsem ji dostala jako přílohu, ale nikdy nebyla čerstvá ta příloha, ale v podobě vařeného salátu. Nyní, když jsem vyzkoušela šťávu z čerstvé jemně chlazené řepy, byla jsem překvapená jak je šťáva chutná a po zatuchlině ze které jsem měla obavy ani památky...Takže zařazuji do pravidelného pití.

    I když stále jsem nejvíce nadšená ze šťávy z rajčat, něco tak osvěžujicího a lahodného jsem fakt nepila...co se zeleniny týká :) Dobou noc. Ráno mě čeká ranní směna, opět si přivstanu a odšťavním si pomeranče.

 

zpět na webové stránky

 

Vsevjednom.cz